Dámský házenkářský klub SPARTAK Ústí nad Labem

KYP 2022 - krásná tečka za sezónou.

KYP 2022 - krásná tečka za sezónou. 

  •  13 . červen 2022
Memoriál Milana Prokše v Lázních Kynžvart v podání našich nadějí.

Druhý červnový víkend se naše minky, mladší žačky a starší žačky zúčastnily turnaje na svazích Slavkovských lesů v městečku zvaném Lázně Kynžvart. Místní oddíl, nyní asi nejprogresivnější klub ženské házené, skvěle uspořádal další ročník Memoriálu Františka Prokše zkráceně zvaný KYP. Pro všechny tři týmy byl turnaj loučením se sezónou, pro některé hráčky konec v té či oné kategorii a tak bylo hlavním cílem pro všechny si to hezky užít. Tento cíl byl vrchovatě splněn a dle reakcí hráček, posléze rodičů se dá předpokládat, že si všechny turnaj opravdu užily. Ty, které budou moci, se příštího ročníku jisto jistě zúčastní.

Krátké zhodnocení vystoupení minižaček pohledem trenérek:

Velká zkušenost našich minižaček - první vícedenní turnaj a ještě k tomu na velkém hřišti.

"Naše minky celou sezónu 2021/2022 hrály zápasy miniházené 4+1, pouze některé vybrané hračky si zkusily velkou házenou před KYPem, když doplňovaly své starší kamarádky a odehrály pár turnajů za mladší žákyně.

V pátek ráno jsme tedy odjížděly ve velmi dobré náladě, ale s respektem - k turnaji, soupeřům, počasí i samy k sobě. Vlastně jsme vůbec nevěděly, co od sebe čekat. Zápas od zápasu se nase hráčky zlepšovaly, snažily se plnit naše pokyny a celý turnaj si náležitě užívaly. Holky jsou skvělé na hřišti i mimo něj, jsou prostě parta a na KYPu náš klub reprezentovaly na výbornou. 

Turnaj naprosto predčil naše očekávání, moc děkujeme pořadatelům za možnost zúčastnit se tohoto krásně připraveného turnaje, rodičům za podporu a holkam jednoduše za to, jaké jsou."

Mladší žačky si turnaj také náležitě užívaly a hlavně sbíraly zkušenosti se soupeři, které ještě nepotkaly. Skvěle fungovalo nově (jen na KYP) vzniklé dou trenérů Jarka s Petrem a hráčky pod jejich taktovkou také  ukázaly svůj potenciál.

Starší žačky si přijely na turnaj ověřit nasbírané zkušenosti z celé letošní, náročné sezóny, kdy je prověřovaly soupeřky v Žákovské lize nebo třeba na Prague Handball Cupu a určitě předváděly výkony na které můžeme nebo spíš musíme být pyšní.

KYP 2022 byl opravdu krásnou tečkou za letošní sezónou a doufám, že všechny zúčastněné nabudil pro další sezónu nebo radši sezóny. 

Konečná pořadí našich týmů.

Fotogalerie